Gizlilik Politikası

tescoelektronik.com web sitesini ziyaret ettiğinizde ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu "Gizlilik Politikası"nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle işbu "Gizlilik Politikası"nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.


Üyelerimiz-Müşterilerimiz üyelikleri ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri, çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, SMS ve email gönderimi, satış ve kartlandırma uygulamaları için tescoelektronik.com nezdinde saklanabilir ve kullanılabilir. Müşteri bu bilgileri onaylayarak her türlü ürün ve hizmete ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama amacıya, keza, mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik bilgilendirme, işlem ve uygulamaları için SMS, push notification, müşteri araması, ve email gönderimi için izin vermiş kabul edilir.


Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

 

Üye olurken vereceğiniz kişisel bilgiler kesinlikle tescoelektronik.com dışındaki 3. şahıslar ya da firmalarla paylaşılmaz. tescoelektronik.com, üyelerine indirimli ürünler, kampanyalar ve yeni markalar, yenilikler hakkında e-posta gönderebilir.

 

tescoelektronik.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.


Herhangi bir sebep ile tescoelektronik.com ile ilgili gelen iletişimi durdurmak istediğinizde SMS ve email kanalları ile kolayca üyelik sisteminden çıkabilirsiniz.

 

Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktırtescoelektronik.com hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

 

tescoelektronik.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. tescoelektronik.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

 

tescoelektronik.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

tescoelektronik.com, kullanıcılara ve kullanıcıların tescoelektronik.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

 

Kredi Kartı Güveliği

 

tescoelektronik.com web sitemiz üzerinden yapılan kredi kartı ile ödeme işlemlerinde SSL şifreli güvenlik teknolojisi ve *** Bankası Sanal POS alt yapısı kullanılmaktadır.

 

Kredi kartınızın güvenliği SSL şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. Ödeme işlemine başladığınızda web sitemizden bağımsız olarak, müşteri bilgisayarı ile banka arasında şifreli bir bağlantı kurulmaktadır ve tarayıcı aracılığı ile gönderdiğiniz hiçbir bilgi tescoelektronik.com personeli ya da üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir. tescoelektronik.com sitemizde müşteri kredi kartı bilgileri asla kayıt edilmemektedir.

 

tescoelektronik.com uluslararası Rapid 128/256 bit SSL (Secure Sockets Layer) güvenlik sertifikası kullanmaktadır. Bu sayede kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek ilgili bankanın sanal posuna (VPOS - Virtual Point Of Sale) gönderilir.

 

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan misafirlerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla 3D Secure uygulaması ile alınmaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin tescoelektronik.com ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

 

tescoelektronik.com üzerinden yapılan alışverişlerde bilgisayarların ip adresleri güvenlik amacıyla (sahtecilik, çalıntı kredi kartı vb) kaydedilmektedir.

 

Kişisel Bilgi Güvenliği

 

tescoelektronik.com web sitemize üye olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgiler, teslimat için bildirmiş olduğunuz adresler güvenli alan üzerinde korunmaktadır. Kişisel bilgilerinize yasal zorunluluk haricinde hiçbir kurum, kuruluş ve üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.

 

tescoelektronik.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. tescoelektronik.com 'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, tescoelektronik.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, tescoelektronik.com 'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

 

Dikkat Edilmesi Gerekli Durumlar

 

tescoelektronik.com hiç bir şekilde müşterilerinden e-posta aracılığı ile kişisel bilgi, kredi kartı numarası ve/veya benzer bilgiler talep etmez. tescoelektronik.com web sitemizden müşterilere gönderilen e-postalar sadece( sipariş, teslimat bilgisi, ödeme alındı bilgisi, şifre yenileme vb.) bilgi içeriklidir.