Teslimat ve İade Koşulları

Teslimat Koşulları

Siparişinizin durumu ile ilgili işlemleri *** menüsünden takip edebilirsiniz.

 

Sanal mağaza üzerinden satın alınan ürünlerin iade/değişimleri mağazalarımızdan yapılamamakta olup, yalnızca anlaşmalı kargo şirketimiz olan *** ile ücretsiz olarak yapılmaktadır. 

*** ücretsiz iade kodu: *** 

İade adresimiz: *** 

Kargo takibinizi, mail adresinize '' siparişiniz gün sonunda kargoya teslim edilecektir '' maili geldikten 1 gün sonra aşağıdaki linke sipariş numaranızı ve e-mail adresinizi yazarak yapabilirsiniz.

Saat *** dan sonra verilen siparişler bir sonraki iş günü, Cuma *** dan sonra verilen siparişler ise Pazartesi günü işleme alınır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün teslimatı ödemeyi gerçekleştiren kişi veya kişilere yapılır. Banka havalesi ile ödemesi yapılan ürünler, siparişi veren kişinin belirteceği 3.'üncü şahıslara da teslim edilebilir. Bu durumda ürünü teslim alacak kişi kimlik ibrazında bulunmak zorundadır. Bu nedenle alıcı kişinin bilgilerini doğru girmeye özen gösteriniz.

 

Siparişiniz  *** iş günü içinde kargoya verilir. Tedarikçi firmalardan gelecek ürünler için bu süre ortalama *** iş günüdür. Herhangi bir gecikme (kredi kartı onayı alınamaması, yapılan havalenin görüntülenememesi gibi) tescoelektronik.com müşteri hizmetleri tarafından size e-posta ya da telefon yoluyla bildirilir.

 

Verilen siparişteki teslimat adresi ve fatura adresi aynı ise ürün teslimat adresine, teslimat adresi ve fatura adresi farklı ise ürün irsaliyesi ve kutu içeriği ile birlikte teslimat adresine, faturası ise fatura adresine gönderilir.

 

Tahmini teslim süreleri Türkiye'nin her yerine 1-3 gün arasında değişir. (Özel kargo şirketlerinin belirlediği ortalama süre) Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi mevcut değilse "mobil bölge" olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size teslimat yapılır. (Lütfen mobil bölge dağıtım zamanlarını yukarıda belirtilen özel kargo şirketlerinin web sitelerinden kontrol ediniz)

Sipariş verdiğiniz ürünü teslim alırken, teslim sırasında,  paketi kargo görevlisinin yanında açıp kontrol ediniz. Üründe bir eksik veya bir sorun varsa kesinlikle teslim almayınız. Aksi takdirde, ürünü eksiksiz ve sorunsuz teslim aldığınız kabul edilecektir. Bu gibi durumlarda  malı teslim almayarak lütfen en kısa sürede, bizimle irtibata geçiniz.Kargo Ücreti

Siparişlerinizde *** TL ve üzeri *** dir. Kapıda ödeme hizmeti istenirse, kargo firmasının almış olduğu ek hizmet bedeli olan *** TL kargo ücretine eklenir.

 

Ücret iadelerinde; kargo bedeli ve kapıda ödeme ile almış olduğunuz siparişlerin kapıda ödeme bedeli iade edilmemektedir.

 

 

İade Şartları

Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. 


Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, hasar, bant, etiket, kutu içeriğinde eksik vs. problemler varsa iade kabul edilmez.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti *** tarafından ödenecektir.

 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

İade ve Değişim İşlemlerinde Ürün Faturası ile Beraber Gönderilmelidir. Faturasız herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

 

İade/değişim gönderileriniz *** iş günü içinde (ürünler depomuza ulaştıktan sonra) işleme alınmakta olup, işleminiz sonuçlandığında e-posta veya SMS olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Tarafınıza ulaşan ürünün kusurlu ya da yanlış olduğunu düşünüyorsanız kargonuzu teslim aldıktan *** içinde müşteri hizmetlerimize yazılı/sözlü bildirmeniz gerekmektedir.

Satın alacağınız ürün/ürünleri kullanmadan ve satın alınabilir özelliği bozulmadan mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, ürün üzerindeki etiketleri sökülmüş, montajı yapılmış veya herhangi bir şekilde zarar görmüş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

 

Ürün iadesini teslim tarihinden itibaren *** gün içinde faturanızın arka yüzüne talebinizi belirterek *** ile iade edebilirsiniz.

 

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

 

İade veya değişim talep edilen  ürünlerin faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise, ürünü size teslim eden kargo şirketi ile geri gönderilmesi halinde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

 

İade işleminiz yapıldığı takdirde bu alışverişten kaynaklı almış olduğunuz hediye çeki ve hediye puanlarınızın tamamı hesabınızdan düşülecektir.

 

Tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri bu firmalar ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Ürünün garantisinden direkt olarak ithalatçı veya imalatçı firmalar sorumlu olup, tescoelektronik.com bu servisler tarafından gelen raporlar doğrultusunda hareket etmekle mükelleftir.

 

Anlaşmalı olduğumuz kargo ile gönderilmeyen ürünler kabul edilmeyecektir.